Czyste biuro to jedna ze strategii budowy wizerunku firmy wśród klientów


Czyste i estetyczne biuro jest nie tylko wizytówką firmy, ale także stanowi odpowiednie miejsce pracy dla pracowników wpływające na ich efektywność i motywację.

Wiele przedsiębiorstw, w związku z ograniczeniem kosztów funkcjonowania zakładu, decyduje się na wynajem zewnętrznych, profesjonalnych firm sprzątających biura. Podmiotów oferujących sprzątanie biur poznań ma bardzo dużo, oferują one wysoką jakość swoich usług.

Na czym polega usługa taka jak sprzątanie biur? Przede wszystkim w tej działalności liczy się regularność, która zwiększa efektywność oraz niższy koszt usługi. Do czynności sprzątających, które wykonuje się niemalże w cyklu codziennym, należy czyszczenie toalet oraz miejsc gastronomicznych i pokojów socjalnych przeznaczonych dla załogi. Są to miejsca szczególnie narażone na zanieczyszczenia drobnoustrojami bakteryjnymi, dlatego czyszczenie tych pomieszczeń powinno mieć charakter dezynfekcyjny.

Należy także zauważyć, że istotne jest także codzienne sprzątanie i mycie podłóg, w szczególności dotyczy to okresu jesienno – zimowego. W procedurze czyszczenia korytarzy ważne jest także przecieranie poręczy schodów oraz klamek.

Sprzątanie okien, wykładzin podłogowych oraz dywanów jest to czynność, którą wykonuje się w większych odstępach czasu. Częstotliwość, z jaką firmy sprzątające wykonują te działania, jest ściśle zależna od ilości klientów i pracowników, którzy codziennie odwiedzają pomieszczenia biurowe danego przedsiębiorstwa. Do czynności wykonywanych w cyklu tygodniowym należy usuwanie kurzu ze sprzętu zewnętrznego takiego jak skanery i drukarki oraz z mebli. Bardzo często pracownicy sprzątający dbają także o kondycję roślin obecnych w pomieszczeniach biurowych.

Firmy sprzątające oferują swoje usługi sprzątające również w zakresie otoczenia zewnętrznego przedsiębiorstwa. Działania te obejmują sprzątanie koszy, usuwanie nadmiaru liści oraz wymiatanie parkingów i podjazdów. Są to działania mające na celu poprawienie wizerunku firmy w zakresie ich zewnętrznego otoczenia. Cena usług firm sprzątających jest ściśle powiązana z zakresem i częstotliwością wykonywanych usług.

Zadbaj o czyste biuro, sprawdź nas: eco-blysk.pl