Posadzka betonowa. Czy warto wylewać ją samodzielnie?


Wylewanie posadzki betonowej to praca bardzo prosta. W przypadku niewielkich pomieszczeń, z powodzeniem można wykonać ją we własnym zakresie. Czy jednak zawsze to jest najlepsze rozwiązanie?

Posiadając betoniarkę, trochę cementu i piasku wylewka betonowa przestaje być problemem. Wystarczy odrobinę pracy, i na każdej podłodze można wylać równą posadzkę. Nie zawsze jednak taka posadzka będzie trwała. Wystarczy źle dobrać proporcje cementu i piasku, by wylać posadzkę, która po pewnym czasie zacznie się kruszyć, W zbyt słabej posadzce, szybko też mogą powstawać ubytki i ugięcia powstałe na skutek chodzenia, czy obciążania posadzki ciężkimi meblami. Jeśli nie chcemy doświadczyć takich sytuacji, o wiele lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalistów. Profesjonalna firma, zajmująca się wylewaniem podłóg wyleje posadzkę, która wystarczy na lata. Taka posadzka betonowa z powodzeniem będzie też służyć jako podstawa do położenia płytek czy paneli.

Podsumowując.

Samodzielne wylewanie posadzek jest realne, jednak warto pamiętać, że wylanie posadzki to remont na lata. Aby nie poprawiać wylewek, o wiele lepiej zlecić wylanie podłóg fachowcom. To opcja nieco droższa, jednak dająca pewność, że posadzki przez długie lata będą po prostu w stanie wzorowym.

Polecamy również: posadzki maszynowe